Jak powstaje wełna organiczna?
Szydełkowanie oraz samodzielne tworzenie wyrobów włókienniczych to popularne hobby. Oprócz dodatkowego zajęcia pozwala realizować ciekawe, praktyczne projekty. W związku z tym wybór właściwej wełny może być niezwykle ważne. Czym charakteryzuje się wełna organiczna?
Wełna organiczna – co warto wiedzieć?
Wełna niezmiennie jest jednym z najpopularniejszych włókien naturalnych na świecie. Wykorzystywana jest przy produkcji wyrobów włókienniczych wysokiej jakości. Wełnę klasyfikuje się jako włókno pochodzące z sierści owiec i jagniąt, jednak można ją uzyskać z takich zwierząt jak wielbłądy, kozy, lamy i króliki. Rodzaj oraz właściwości wełny, są zależne od gatunku zwierzęcia oraz sposobu jej pozyskiwania. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyróżnić wiele różnorodnych gatunków wełny.
Przeczytaj również: Broszki znów stają się modnym trendem, sprawdź jak je nosić
Wełna organiczna charakteryzuje się kontrolą na każdym etapie produkcji. To włókna starannie wyselekcjonowane, z dbałością o proces uprawy, zgodny z przyjętymi przepisami ekologicznymi. W związku z tym są to produkty najwyższej jakości, doskonałe do wykorzystania w robótkach ręcznych oraz przy dzierganiu ubrań. Jeżeli szukamy wełny bezpiecznej i nadającej się do bezpośredniego kontaktu ze skórą, warto zapoznać się z ofertą hurtowni pasmanteryjnej Amegra w Warszawie. Dzięki szerokiemu wyborowi włóczek, z łatwością znajdziemy produkty zgodne z naszymi potrzebami i osobistymi preferencjami.
Istotne kwestie powstawania wełny organicznej
Wełna organiczna to przede wszystkim produkt pochodzący ze starannie i świadomie prowadzonych gospodarstw. Aby wełna mogła uzyskać certyfikat, musi spełniać normy upraw określone przez sprecyzowane przepisy ekologiczne. Włóczki do szydełkowania dostępne w hurtowniach pasmanteryjnych powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, aby móc zostać zakwalifikowane jako organiczne.
Przede wszystkim niezwykle istotny jest sposób hodowli zwierząt. Powinny mieć zapewnione właściwe warunki, takie jak swobodne poruszanie po pastwisku, naturalne pożywienie oraz regularną opiekę zdrowotną. Wełna organiczna pozyskiwana jest podczas indywidualnego strzyżenia zwierząt, które nie odczuwają dzięki temu dużego stresu. Co więcej, pastwiska nie powinny narażać zwierząt na kontakt z pestycydami. Dzięki temu wełna organiczna jest hipoalergiczna, termoizolacyjna oraz antybakteryjna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana